fbpx

Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs
02150 Espoo

ESPOON TOIMIPISTEEN HENKILÖSTÖ:

ASIAKKUUSJOHTO TUOTANTO SUUNNITTELU HALLINTO

ASIAKKUUSJOHTO

Hannu Takala

Commercial Director

hannu.takala@tapaus.fi
+358 50 376 1076

Mikael Castren

Business Director

mikael.castren@tapaus.fi
+358 50 358 1818

Hannu Huttunen

Head of Key Account Management

hannu.huttunen@tapaus.fi
+358 50 048 2454

Jonna Granfelt

Head of Event Comms and Content

jonna.granfelt@tapaus.fi
+358 50 341 5826

Riitta Anttila

Senior Account Director, Team Leader

riitta.anttila@tapaus.fi
+358 400 424046

Susanna Heikkilä

Senior Account Director

susanna.heikkila@tapaus.fi
+358 40 710 8646

Jaakko Huovila

Account Director

jaakko.huovila@tapaus.fi
+358 45 328 9959

Maija Ikonen

Account Director

maija.ikonen@tapaus.fi
+358 50 380 5446

Caroline Korhonen (on parental leave)

Account Director

caroline.korhonen@tapaus.fi
+358 40 556 9999

Hanna Laakkonen

Account Director

hanna.laakkonen@tapaus.fi
+358 45 120 6767

Mika Roiha

Account Director

mika.roiha@tapaus.fi
+358 50 566 7333

Mirka Santanen

Account Director

mirka.santanen@tapaus.fi
+358 40 538 8201

Marika Selander

Account Director

marika.selander@tapaus.fi
+358 40 962 0022

Reetta Sinervo

Account Director

reetta.sinervo@tapaus.fi
+358 44 923 4268

Nonna Brück

Account Manager

nonna.bruck@tapaus.fi
+358 40 520 6337

Milla Gröndahl

Account Manager

milla.grondahl@tapaus.fi
+358 45 317 8504

Piia (Järvenpää) Merinen

Account Manager, Content Manager

piia.merinen@tapaus.fi
+358 45 235 8001

Mira Lassenius

Account Manager

mira.lassenius@tapaus.fi
+358 41 469 4122

Jocke Tallberg

Account Manager

jocke.tallberg@tapaus.fi
+358 40 501 9644

Ronja Tammiruusu

Account Manager

ronja.tammiruusu@tapaus.fi
+358 45 896 1931

Antti Kihlström

Project Director

antti.kihlstrom@tapaus.fi
+358 400 124937

Jarkko Rautio

Project Director

jarkko.rautio@tapaus.fi
+358 40 132 7080

Kirsi Shemeikka

Project Director

kirsi.shemeikka@tapaus.fi
+358 40 824 1551

Milja Salminen

Account Coordinator

milja.salminen@tapaus.fi
+358 50 388 8735

“Me Tapauksella uskomme, että menestyksellinen liiketoiminta syntyy ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta.

TUOTANTO

Salla Komulainen

Production Director

salla.komulainen@tapaus.fi
+358 40 525 3608

Anu Lönnrot

Production Manager

anu.lonnrot@tapaus.fi
+358 50 381 4014

Saana Saranpää (On parental leave)

Customer Experience Manager

saana.saranpaa@tapaus.fi
+358 45 130 0773

Mari Aalto

Team Leader, Executive Producer

mari.aalto@tapaus.fi
+358 40 146 3771

Rina Katz-Kaltiainen

Team Leader, Executive Producer

rina.katz-kaltiainen@tapaus.fi
+358 45 773 12404

Timo Kuusela

Team leader, Executive Producer

timo.kuusela@tapaus.fi
+358 40 051 0775

Noora Mahlamäki

Team Leader, Executive Producer

noora.mahlamaki@tapaus.fi
+358 44 748 2001

Soile Niinikoski

Team Leader, Executive Producer

soile.niinikoski@tapaus.fi
+358 40 7616816

Tiina Palojärvi

Team Leader, Executive Producer

tiina.palojarvi@tapaus.fi
+358 40 063 0061

Tuuli Pinnioja

Team Leader, Executive Producer,
Sustainability Manager

tuuli.pinnioja@tapaus.fi
+358 40 556 3684

Krista Saarikko

(on parental leave)

Team Leader, Executive Producer

krista.saarikko@tapaus.fi
+358 50 373 8966

Janne Hakkarainen

Executive Producer

janne.hakkarainen@tapaus.fi
+358 40 837 0099

Hanna Järvi (on parental leave)

Executive Producer
hanna.jarvi@tapaus.fi
+358 40 051 7211

Marjo Salkala

Executive Producer

marjo.salkala@tapaus.fi
+358 40 509 3206

Eeva Sinda

Executive Producer

eeva.sinda@tapaus.fi
+358 40 123 8987

Taru Suokas

Executive Producer

taru.suokas@tapaus.fi
+358 44 519 6609

Johannes Emenike

Producer

johannes.emenike@tapaus.fi
+358 50 411 8210

Päivi Henttonen

Producer

paivi.henttonen@tapaus.fi
+358 40 540 0095

Krista Lehtoranta

Producer

krista.lehtoranta@tapaus.fi
+358 44 027 0379

Pauliina Honkanen

Producer

pauliina.honkanen@tapaus.fi
+358 40 538 7137

Annina Huovila

Producer

annina.huovila@tapaus.fi
+358 40 735 4146

Venla Järvinen

Producer

venla.jarvinen@tapaus.fi
+358 40 510 5487

Joonatan Leino

Producer

joonatan.leino@tapaus.fi
+358 50 559 1225

Pauliina (Paavola) Ruusunen

Producer

pauliina.paavola@tapaus.fi
+358 40 709 4302

Ronja Pyykkönen

Producer

ronja.pyykkonen@tapaus.fi
+358 41 545 4091

Ilkka Setälä

Producer

ilkka.setala@tapaus.fi
+358 50 320 0388

Anna Tallgren

Visual Producer

anna.tallgren@tapaus.fi
+358 40 042 2356

Camilla (Vanhanen) Ressler

Producer, Internal Project Manager

camilla.vanhanen@tapaus.fi
+358 40 824 3346

Elli Vähärautio

Producer

elli.vaharautio@tapaus.fi
+358 45 317 8475

Valtteri Wallin

Producer

valtteri.wallin@tapaus.fi
+358 50 350 5573

Ella Matula

Junior Producer

ella.matula@tapaus.fi
+358 40 579 3032

Max Tawast

Junior Producer, Event Communications

max.tawast@tapaus.fi
+358 40 761 8361

Samuli Tiitola

Junior Producer

samuli.tiitola@tapaus.fi
+358 50 550 2570

Justus Tikanoja

Junior Producer

justus.tikanoja@tapaus.fi
+358 50 592 4687

Miina Heinonen

Production Coordinator

miina.heinonen@tapaus.fi
+358 40 726 2323

Rasmus Juusola

Production Coordinator

rasmus.juusola@tapaus.fi
+358 50 413 8464

Carita Lappalainen

Production Coordinator

carita.lappalainen@tapaus.fi
+358 50 572 8587

Riikka Loikkanen

Production Coordinator

riikka.loikkanen@tapaus.fi
+358  40 931 0360

Anna-Maria Kemppainen

Production Coordinator

anna-maria.kemppainen@tapaus.fi
+358 45 317 8524

Johannes Somerkoski

Production Coordinator

johannes.somerkoski@tapaus.fi
+358 50 593 3434

Anni Tirronen

Production Coordinator

anni.tirronen@tapaus.fi
+358 40 515 3580

Sanni Viljaala

Production Coordinator

sanni.viljaala@tapaus.fi
+358 45 634 9356

SUUNNITTELU

Lauri Vassinen

Chief Creative Officer

lauri.vassinen@tapaus.fi
+358 40 570 9596

Karoliina Patama

Head of Planning

karoliina.patama@tapaus.fi
+358 40 745 4988

Arttu Kallio

Planning Director

arttu.kallio@tapaus.fi
+358 44 7778 262

Petri Rantonen

Design Director

petri.rantonen@tapaus.fi
+358 44 355 0349

Katriina Laatikainen

Planner

katriina.laatikainen@tapaus.fi
+358 44 3533 270

Elina Leppälä

Planner

elina.leppala@tapaus.fi
+358 50 495 9200

Julius (Meriläinen) Merenranta

Planner

julius.merilainen@tapaus.fi
+358 41 522 4456

Sanna Lukkarila

Art Director

sanna.lukkarila@tapaus.fi
+358 50 587 6010

Jyri Majalahti

Art Director

jyri.majalahti@tapaus.fi
+358 44 590 0353

Markus Söderlund

Art Director

markus.soderlund@tapaus.fi
+358 40 142 8319

Tuomas Westerlund

Designer

tuomas.westerlund@tapaus.fi
+358 50 441 8470

Jomi Kyllönen

Graphic Designer, Production

jomi.kyllonen@tapaus.fi
+358 40 506 8013

Marko Vaahtera

Graphic Designer

marko.vaahtera@tapaus.fi
+358 50 460 5046

Dilek Halce (on parental leave)

Planning Coordinator

dilek.halce@tapaus.fi
+358 44 992 8988

Saana Isometsä

Planning Coordinator

saana.isometsa@tapaus.fi
+358 40 962 6177

 

Kristina Karlsson

Planning Coordinator

kristina.karlsson@tapaus.fi
+358 40 708 1138

TAPAHTUMAKOMMUNIKAATIO JA -SISÄLLÖT

Matti Riikonen

Creative Director

matti.riikonen@tapaus.fi
+358 40 539 2004

Janne Huikko

janne.huikko@tapaus.fi

Väne Kantola

vane.kantola@tapaus.fi

HALLINTO

Timo Aalto

Managing Director

timo.aalto@tapaus.fi
+358 400 801 205

Marika Fyhr-Elonen

HR Manager

marika.fyhr-elonen@tapaus.fi
+358 44 495 7500

Ulla Kittilä

Financial Manager

ulla.kittila@tapaus.fi
+358 45 114 4087

Joonas Patama

Chief Operating Officer

joonas.patama@tapaus.fi
+358 40 533 8189

Pia Heinonen

Administrative Coordinator

pia.heinonen@tapaus.fi
+358 50 410 9121

Jouki Martin

Financial Coordinator

jouki.martintapaus.fi
+358 505055830

Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs, 02150 Espoo

Copyright © 2021 TAPAUS