Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs
02150 Espoo

ESPOON TOIMIPISTEEN HENKILÖSTÖ:

ASIAKKUUSJOHTO TUOTANTO SUUNNITTELU ECC HALLINTO

ASIAKKUUSJOHTO

Hannu Takala

Commercial Director

hannu.takala@tapaus.fi
+358 50 376 1076

Mikael Castren

Business Director

mikael.castren@tapaus.fi
+358 50 358 1818

Salla Komulainen

Business Director, Exhibitions

salla.komulainen@tapaus.fi
+358 40 525 3608

Hannu Huttunen

Head of Key Account Management

hannu.huttunen@tapaus.fi
+358 50 048 2454

Jonna Granfelt

Head of Event Comms and Content

jonna.granfelt@tapaus.fi
+358 50 341 5826

Riitta Anttila

Team Leader, Senior Account Director

riitta.anttila@tapaus.fi
+358 400 424046

Susanna Heikkilä

Team Leader, Senior Account Director

susanna.heikkila@tapaus.fi
+358 40 710 8646

Jaakko Huovila

Account Director

jaakko.huovila@tapaus.fi
+358 45 328 9959

Maija Ikonen

Account Director

maija.ikonen@tapaus.fi
+358 50 380 5446

Caroline Korhonen

Account Director

caroline.korhonen@tapaus.fi
+358 40 556 9999

Ida Lehtinen

Account Director

ida.lehtinen@tapaus.fi
+358 50 535 1157

Piia (Järvenpää) Merinen

Account Director

piia.merinen@tapaus.fi
+358 45 235 8001

Tea Rautiainen

Account Director

tea.rautiainen@tapaus.fi
+358 40 705 4899

Mika Roiha

Account Director

mika.roiha@tapaus.fi
+358 50 566 7333

Mirka Santanen

Account Director

mirka.santanen@tapaus.fi
+358 40 538 8201

Marika Selander

Account Director

marika.selander@tapaus.fi
+358 40 962 0022

Reetta Sinervo

Account Director

reetta.sinervo@tapaus.fi
+358 44 923 4268

Jocke Tallberg

Account Director

jocke.tallberg@tapaus.fi
+358 40 501 9644

Markku Vihtilä

Account Director

markku.vihtila@tapaus.fi
+358 40 702 9015

Milla Gröndahl

Account Manager

milla.grondahl@tapaus.fi
+358 45 317 8504

Ronja Tammiruusu

Account Manager

ronja.tammiruusu@tapaus.fi
+358 45 896 1931

Riikka Tankka

Account Manager

riikka.tankka@tapaus.fi
+358 50 440 8896

Ayla Urus

Account Manager

ayla.urus@tapaus.fi
+358 45 122 0221

Antti Kihlström

Project Director, International & Special Operations

antti.kihlstrom@tapaus.fi
+358 40 012 4937

Timo Kuusela

Project Director

timo.kuusela@tapaus.fi
+358 40 051 0775

Jarkko Rautio

Project Director

jarkko.rautio@tapaus.fi
+358 40 132 7080

Kirsi Shemeikka

Project Director

kirsi.shemeikka@tapaus.fi
+358 40 824 1551

Anna Haapala

Project Manager

anna.haapala@tapaus.fi
+358 40 760 5596

Susanna Jokinen

Project Manager

susanna.jokinen@tapaus.fi
+358 45 359 2702

Ella Winqvist

Marketing Manager

ella.winqvist@tapaus.fi
+358 41 532 5115

Katja Tervahartiala

Area Manager / Producer

katja.tervahartiala@tapaus.fi
+358 40 506 8839

“Me Tapauksella uskomme, että menestyksellinen liiketoiminta syntyy ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta.

TUOTANTO

Tiina Palojärvi

Production Director

tiina.palojarvi@tapaus.fi
+358 40 063 0061

Krista Saarikko

Head of Production, Senior Executive Producer

krista.saarikko@tapaus.fi
+358 50 373 8966

Camilla (Vanhanen) Ressler

Production Manager

camilla.ressler@tapaus.fi
+358 40 824 3346

Anu Lönnrot (on parental leave)

Production Manager

anu.lonnrot@tapaus.fi
+358 50 381 4014

Eeva Sinda

Senior Executive Producer

eeva.sinda@tapaus.fi
+358 40 123 8987

Mari Aalto

Team Leader, Executive Producer

mari.aalto@tapaus.fi
+358 40 146 3771

Noora Mahlamäki

Team Leader, Executive Producer

noora.mahlamaki@tapaus.fi
+358 44 748 2001

Soile Niinikoski

Team Leader, Executive Producer

soile.niinikoski@tapaus.fi
+358 40 761 6816

Tuuli Pinnioja

Executive Producer,
Sustainability Manager

tuuli.pinnioja@tapaus.fi
+358 40 556 3684

Janne Hakkarainen

Senior Vice President, North America

janne.hakkarainen@tapaus.fi
+1(646)651-8850

Hanna Järvi (on parental leave)

Executive Producer

hanna.jarvi@tapaus.fi
+358 40 051 7211

Marjo Salkala

Executive Producer

marjo.salkala@tapaus.fi
+358 40 509 3206

Krista Snabb

Executive Producer

krista.snabb@tapaus.fi
+358 44 027 0379

Jarkko Strömberg

Executive Producer

jarkko.stromberg@tapaus.fi
+358 50 302 4745

Taru Suokas

Executive Producer

taru.suokas@tapaus.fi
+358 44 519 6609

Valtteri Wallin

Executive Producer

valtteri.wallin@tapaus.fi
+358 50 350 5573

Linda Ahonen

Team leader, Producer

linda.ahonen@tapaus.fi
+358 40 545 4951

Sofia Hagan

Team Leader, Producer

sofia.hagan@tapaus.fi
+358 50 529 2903

Venla Järvinen

Team Leader, Producer

venla.jarvinen@tapaus.fi
+358 40 510 5487

Mikko Suomi

Team Leader, Producer

mikko.suomi@tapaus.fi
+358 50 480 3222

Mia Suortti

Team Leader, Producer

mia.suortti@tapaus.fi
+358 50 401 4212

Johannes Emenike

Producer

johannes.emenike@tapaus.fi
+358 50 411 8210

Päivi Henttonen

Producer

paivi.henttonen@tapaus.fi
+358 40 540 0095

Pauliina Honkanen (on parental leave)

Producer

pauliina.honkanen@tapaus.fi
+358 40 538 7137

Annina Huovila

Producer

annina.huovila@tapaus.fi
+358 40 735 4146

Ida Kielinen

Team Leader, Producer

ida.kielinen@tapaus.fi
+358 40 772 4666

Joonatan Leino

Producer

joonatan.leino@tapaus.fi
+358 50 559 1225

Nelli Perkkiö

Producer

nelli.perkkio@tapaus.fi
+358 45 228 4433

Ronja Pyykkönen

Producer

ronja.pyykkonen@tapaus.fi
+358 41 545 4091

Lumi Rae-Vuorialho

Producer

lumi.raevuorialho@tapaus.fi
+358 40 502 1100

Pauliina (Paavola) Ruusunen

Producer

pauliina.ruusunen@tapaus.fi
+358 40 709 4302

Santeri Seppälä

Producer

santeri.seppala@tapaus.fi
+358 40 543 6991

Ilkka Setälä

Producer

ilkka.setala@tapaus.fi
+358 50 320 0388

Anna Tallgren

Visual Producer

anna.tallgren@tapaus.fi
+358 40 042 2356

Elli Vähärautio

Producer

elli.vaharautio@tapaus.fi
+358 45 317 8475

Miina Heinonen

Junior Producer

miina.heinonen@tapaus.fi
+358 40 726 2323

Sanna Helin

Junior Producer

sanna.helin@tapaus.fi
+358 40 035 0155

Aino Jääski

Junior Producer

aino.jaaski@tapaus.fi
+358 50 309 1469

Max Tawast

Junior Producer, Event Communications

max.tawast@tapaus.fi
+358 40 761 8361

Samuli Tiitola

Junior Producer

samuli.tiitola@tapaus.fi
+358 50 550 2570

Justus Tikanoja

Junior Producer

justus.tikanoja@tapaus.fi
+358 50 592 4687

Jonna Tikka

Junior Producer

jonna.tikka@tapaus.fi
+358 50 400 4263

Anni Tirronen

Junior Producer

anni.tirronen@tapaus.fi
+358 40 515 3580

Julia Turunen

Junior Producer

julia.turunen@tapaus.fi
+358 40 595 4080

Sanni Viljaala

Junior Producer

sanni.viljaala@tapaus.fi
+358 45 634 9356

Joonas Berlin

Production Coordinator

joonas.berlin@tapaus.fi
+358 40 756 1790

Veera Isosomppi

Production Coordinator

veera.isosomppi@tapaus.fi
+358 44 311 0966

Rasmus Juusola

Production Coordinator

rasmus.juusola@tapaus.fi
+358 50 413 8464

Hilma Kallio

Production Coordinator

hilma.kallio@tapaus.fi
+358 50 570 8043

Anna-Maria Kemppainen

Production Coordinator

anna-maria.kemppainen@tapaus.fi
+358 45 317 8524

Pessi Kojola

Production Coordinator

pessi.kojola@tapaus.fi
+358 44 060 3773

Carita Lappalainen

Production Coordinator

carita.lappalainen@tapaus.fi
+358 50 572 8587

Terhi Lindholm

Production Coordinator

terhi.lindholm@tapaus.fi
+358 44 340 0163

Milka Rantamäki

Production Coordinator

milka.rantamaki@tapaus.fi
+358 40 751 8722

Sigrid Sööt

Production Coordinator

sigrid.soot@tapaus.fi
+358 44 213 4900

Ida Taug

Production Coordinator

ida.taug@tapaus.fi
+358 50 478 7280

SUUNNITTELU

Lauri Vassinen

Chief Creative Officer

lauri.vassinen@tapaus.fi
+358 40 570 9596

Karoliina Patama

Head of Creative Operations

karoliina.patama@tapaus.fi
+358 40 745 4988

Arttu Kallio

Creative Planning Director, Team Leader

arttu.kallio@tapaus.fi
+358 44 7778 262

Petri Rantonen

Design Director, Team Leader

petri.rantonen@tapaus.fi
+358 44 355 0349

Katriina Laatikainen

Creative Operations Manager, Team leader

katriina.laatikainen@tapaus.fi
+358 44 3533 270

Marianne Kiiski

Creative Lead

marianne.kiiski@tapaus.fi
+358 46 920 2774

Tuomas Westerlund

Design Lead

tuomas.westerlund@tapaus.fi
+358 50 441 8470

Kristina Karlsson

Creative

kristina.karlsson@tapaus.fi
+358 40 708 1138

Elina Leppälä

Creative

elina.leppala@tapaus.fi
+358 50 495 9200

Essi Manni

Creative

essi.manni@tapaus.fi
+358 50 466 2404

Julius (Meriläinen) Merenranta

Creative, Head of innovation

julius.merenranta@tapaus.fi
+358 41 522 4456

Ville Kontiainen

Creative

ville.kontiainen@tapaus.fi
+358 40 548 8575

Petra Fagerström

Art Director

petra.fagerstrom@tapaus.fi
+358 40 504 9688

Sanna Lukkarila (On job alternation leave)

Art Director

sanna.lukkarila@tapaus.fi
+358 50 587 6010

Jyri Majalahti

Art Director

jyri.majalahti@tapaus.fi
+358 44 590 0353

Jomi Kyllönen

Motion Graphic Designer

jomi.kyllonen@tapaus.fi
+358 40 506 8013

Ville Molander

Graphic Designer, Production

ville.molander@tapaus.fi
+358 40 040 7114

Viivi Rintanen

Graphic Designer, Production

viivi.rintanen@tapaus.fi
+358 40 744 9843

Dilek Halce (on parental leave)

Junior Creative

dilek.halce@tapaus.fi
+358 44 992 8988

Jertta Hellman

Junior Creative

jertta.hellman@tapaus.fi
+358 40 725 6959

Saana Isometsä

Junior Creative

saana.isometsa@tapaus.fi
+358 40 962 6177

Antti Orava

Junior Creative

antti.orava@tapaus.fi
+358 50 477 4963

Venla Vainio

Junior Creative

venla.vainio@tapaus.fi
+358 50 919 0035

TAPAHTUMAKOMMUNIKAATIO JA -SISÄLLÖT

Matti Riikonen

Creative Director

matti.riikonen@tapaus.fi
+358 40 539 2004

Janne Huikko

Technical Director

janne.huikko@tapaus.fi
+358 40 7686981

Väne Kantola

Content / AV Specialist

vane.kantola@tapaus.fi
+358 40 0452653

Sami Smith

CGI Specialist

sami.smith@tapaus.fi
+48 797 522 087

HALLINTO

Timo Aalto

Managing Director

timo.aalto@tapaus.fi
+358 400 801 205

Marika Fyhr-Elonen

HR Manager

marika.fyhr-elonen@tapaus.fi
+358 44 495 7500

Ulla Kittilä

Financial Manager

ulla.kittila@tapaus.fi
+358 45 114 4087

Joonas Patama

Chief Operating Officer

joonas.patama@tapaus.fi
+358 40 533 8189

Pia Heinonen

Administrative Coordinator

pia.heinonen@tapaus.fi
+358 50 410 9121

Linda Björkstedt

Financial Coordinator

linda.bjorkstedt@tapaus.fi
+358 50 407 5100

Jouki Martin

Financial Coordinator

jouki.martin@tapaus.fi
+358 50 505 5830

Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs, 02150 Espoo

Copyright © 2022 TAPAUS