Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs
02150 Espoo

ESPOON TOIMIPISTEEN HENKILÖSTÖ:

ASIAKKUUSJOHTO TUOTANTO SUUNNITTELU ECC HALLINTO

ASIAKKUUSJOHTO

Hannu Takala

Commercial Director

hannu.takala@tapaus.fi
+358 50 376 1076

Mikael Castren

Business Director

mikael.castren@tapaus.fi
+358 50 358 1818

Salla Komulainen

Business Director, Exhibitions

salla.komulainen@tapaus.fi
+358 40 525 3608

Hannu Huttunen

Head of Key Account Management

hannu.huttunen@tapaus.fi
+358 50 048 2454

Jonna Granfelt

Head of Event Comms and Content

jonna.granfelt@tapaus.fi
+358 50 341 5826

Riitta Anttila

Senior Account Director, Team Leader

riitta.anttila@tapaus.fi
+358 400 424046

Susanna Heikkilä

Senior Account Director, Team Leader

susanna.heikkila@tapaus.fi
+358 40 710 8646

Jaakko Huovila

Account Director

jaakko.huovila@tapaus.fi
+358 45 328 9959

Maija Ikonen

Account Director

maija.ikonen@tapaus.fi
+358 50 380 5446

Caroline Korhonen

Account Director

caroline.korhonen@tapaus.fi
+358 40 556 9999

Ida Lehtinen

Account Director

ida.lehtinen@tapaus.fi
+358 50 535 1157

Tea Rautiainen

Account Director

tea.rautiainen@tapaus.fi
+358 40 705 4899

Mika Roiha

Account Director

mika.roiha@tapaus.fi
+358 50 566 7333

Mirka Santanen

Account Director

mirka.santanen@tapaus.fi
+358 40 538 8201

Marika Selander

Account Director

marika.selander@tapaus.fi
+358 40 962 0022

Reetta Sinervo

Account Director

reetta.sinervo@tapaus.fi
+358 44 923 4268

Piia (Järvenpää) Merinen

Account Director

piia.merinen@tapaus.fi
+358 45 235 8001

Milla Gröndahl

Account Manager

milla.grondahl@tapaus.fi
+358 45 317 8504

Jocke Tallberg

Account Manager

jocke.tallberg@tapaus.fi
+358 40 501 9644

Ronja Tammiruusu

Account Manager

ronja.tammiruusu@tapaus.fi
+358 45 896 1931

Antti Kihlström

Project Director, International & Special Operations

antti.kihlstrom@tapaus.fi
+358 40 012 4937

Jarkko Rautio

Project Director

jarkko.rautio@tapaus.fi
+358 40 132 7080

Kirsi Shemeikka

Project Director

kirsi.shemeikka@tapaus.fi
+358 40 824 1551

Ella Winqvist

Marketing Manager

ella.winqvist@tapaus.fi
+358 41 532 5115

Katja Tervahartiala

Area Manager / Producer

katja.tervahartiala@tapaus.fi
+358 40 506 8839

“Me Tapauksella uskomme, että menestyksellinen liiketoiminta syntyy ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta.

TUOTANTO

Tiina Palojärvi

Production Director

tiina.palojarvi@tapaus.fi
+358 40 063 0061

Krista Saarikko

Head of Production, Executive Producer

krista.saarikko@tapaus.fi
+358 50 373 8966

Camilla (Vanhanen) Ressler

Production Manager

camilla.ressler@tapaus.fi
+358 40 824 3346

Anu Lönnrot (on parental leave)

Production Manager

anu.lonnrot@tapaus.fi
+358 50 381 4014

Mari Aalto

Team Leader, Executive Producer

mari.aalto@tapaus.fi
+358 40 146 3771

Rina Katz-Kaltiainen

Team Leader, Executive Producer

rina.katz-kaltiainen@tapaus.fi
+358 45 773 12404

Timo Kuusela

Team Leader, Executive Producer

timo.kuusela@tapaus.fi
+358 40 051 0775

Noora Mahlamäki

Team Leader, Executive Producer

noora.mahlamaki@tapaus.fi
+358 44 748 2001

Soile Niinikoski

Team Leader, Executive Producer

soile.niinikoski@tapaus.fi
+358 40 761 6816

Tuuli Pinnioja

Executive Producer,
Sustainability Manager

tuuli.pinnioja@tapaus.fi
+358 40 556 3684

Janne Hakkarainen

Senior Vice President, North America

janne.hakkarainen@tapaus.fi
+1(646)651-8850

Hanna Järvi (on parental leave)

Executive Producer
hanna.jarvi@tapaus.fi
+358 40 051 7211

Marjo Salkala

Executive Producer

marjo.salkala@tapaus.fi
+358 40 509 3206

Eeva Sinda

Executive Producer

eeva.sinda@tapaus.fi
+358 40 123 8987

Taru Suokas

Executive Producer

taru.suokas@tapaus.fi
+358 44 519 6609

Valtteri Wallin

Executive Producer

valtteri.wallin@tapaus.fi
+358 50 350 5573

Linda Ahonen

Team leader, Producer

linda.ahonen@tapaus.fi
+358 40 545 4951

Johannes Emenike

Producer

johannes.emenike@tapaus.fi
+358 50 411 8210

Päivi Henttonen

Producer

paivi.henttonen@tapaus.fi
+358 40 540 0095

Pauliina Honkanen

Producer

pauliina.honkanen@tapaus.fi
+358 40 538 7137

Annina Huovila

Producer

annina.huovila@tapaus.fi
+358 40 735 4146

Venla Järvinen

Producer, Team Leader

venla.jarvinen@tapaus.fi
+358 40 510 5487

Joonatan Leino

Producer

joonatan.leino@tapaus.fi
+358 50 559 1225

Ronja Pyykkönen

Producer

ronja.pyykkonen@tapaus.fi
+358 41 545 4091

Lumi Rae-Vuorialho

Producer

lumi.raevuorialho@tapaus.fi
+358 40 502 1100

Pauliina (Paavola) Ruusunen

Producer

pauliina.ruusunen@tapaus.fi
+358 40 709 4302

Santeri Seppälä

Producer

santeri.seppala@tapaus.fi
+358 40 543 6991

Ilkka Setälä

Producer

ilkka.setala@tapaus.fi
+358 50 320 0388

Anna Tallgren

Visual Producer

anna.tallgren@tapaus.fi
+358 40 042 2356

Elli Vähärautio

Producer

elli.vaharautio@tapaus.fi
+358 45 317 8475

Max Tawast

Junior Producer, Event Communications

max.tawast@tapaus.fi
+358 40 761 8361

Samuli Tiitola

Junior Producer

samuli.tiitola@tapaus.fi
+358 50 550 2570

Justus Tikanoja

Junior Producer

justus.tikanoja@tapaus.fi
+358 50 592 4687

Jonna Tikka

Junior Producer

jonna.tikka@tapaus.fi
+358 50 400 4263

Sanni Viljaala

Junior Producer

sanni.viljaala@tapaus.fi
+358 45 634 9356

Joonas Berlin

Production Coordinator

joonas.berlin@tapaus.fi
+358 40 756 1790

Miina Heinonen

Production Coordinator

miina.heinonen@tapaus.fi
+358 40 726 2323

Sanna Helin

Production Coordinator

sanna.helin@tapaus.fi
+358 40 035 0155

Veera Isosomppi

Production Coordinator

veera.isosomppi@tapaus.fi
+358 44 311 0966

Rasmus Juusola

Production Coordinator

rasmus.juusola@tapaus.fi
+358 50 413 8464

Anna-Maria Kemppainen

Production Coordinator

anna-maria.kemppainen@tapaus.fi
+358 45 317 8524

Pessi Kojola

Production Coordinator

pessi.kojola@tapaus.fi
+358 44 060 3773

Carita Lappalainen

Production Coordinator

carita.lappalainen@tapaus.fi
+358 50 572 8587

Milka Rantamäki

Production Coordinator

milka.rantamaki@tapaus.fi
+358 40 751 8722

Sigrid Sööt

Production Coordinator

sigrid.soot@tapaus.fi
+358 44 213 4900

Ida Taug

Production Coordinator

ida.taug@tapaus.fi
+358 50 478 7280

Anni Tirronen

Production Coordinator

anni.tirronen@tapaus.fi
+358 40 515 3580

SUUNNITTELU

Lauri Vassinen

Chief Creative Officer

lauri.vassinen@tapaus.fi
+358 40 570 9596

Karoliina Patama

Head of Planning

karoliina.patama@tapaus.fi
+358 40 745 4988

Arttu Kallio

Planning Director

arttu.kallio@tapaus.fi
+358 44 7778 262

Petri Rantonen

Design director, Team leader

petri.rantonen@tapaus.fi
+358 44 355 0349

Katriina Laatikainen

Planner, Team leader

katriina.laatikainen@tapaus.fi
+358 44 3533 270

Elina Leppälä

Planner

elina.leppala@tapaus.fi
+358 50 495 9200

Julius (Meriläinen) Merenranta

Planner, Head of innovation

julius.merenranta@tapaus.fi
+358 41 522 4456

Sanna Lukkarila

Art Director

sanna.lukkarila@tapaus.fi
+358 50 587 6010

Jyri Majalahti

Art Director

jyri.majalahti@tapaus.fi
+358 44 590 0353

Markus Söderlund

Art Director

markus.soderlund@tapaus.fi
+358 40 142 8319

Tuomas Westerlund

Designer

tuomas.westerlund@tapaus.fi
+358 50 441 8470

Jomi Kyllönen

Motion graphic designer

jomi.kyllonen@tapaus.fi
+358 40 506 8013

Viivi Rintanen

Graphic Designer, Production

viivi.rintanen@tapaus.fi
+358 40 744 9843

Dilek Halce (on parental leave)

Planning Coordinator

dilek.halce@tapaus.fi
+358 44 992 8988

Jertta Hellman

Planning Coordinator

jertta.hellman@tapaus.fi
+358 40 725 6959

Saana Isometsä

Planning Coordinator

saana.isometsa@tapaus.fi
+358 40 962 6177

Kristina Karlsson

Planning Coordinator

kristina.karlsson@tapaus.fi
+358 40 708 1138

Antti Orava

Planning Coordinator

antti.orava@tapaus.fi
+358 50 477 4963

Venla Vainio

Planning Coordinator

venla.vainio@tapaus.fi
+358 50 919 0035

TAPAHTUMAKOMMUNIKAATIO JA -SISÄLLÖT

Matti Riikonen

Creative Director

matti.riikonen@tapaus.fi
+358 40 539 2004

Janne Huikko

Technical Director

janne.huikko@tapaus.fi
+358 40 7686981

Väne Kantola

Content / AV Specialist

vane.kantola@tapaus.fi
+358 40 0452653

Sami Smith

CGI Specialist

sami.smith@tapaus.fi
+48 797 522 087

HALLINTO

Timo Aalto

Managing Director

timo.aalto@tapaus.fi
+358 400 801 205

Marika Fyhr-Elonen

HR Manager

marika.fyhr-elonen@tapaus.fi
+358 44 495 7500

Ulla Kittilä

Financial Manager

ulla.kittila@tapaus.fi
+358 45 114 4087

Joonas Patama

Chief Operating Officer

joonas.patama@tapaus.fi
+358 40 533 8189

Pia Heinonen

Administrative Coordinator

pia.heinonen@tapaus.fi
+358 50 410 9121

Jouki Martin

Financial Coordinator

jouki.martin@tapaus.fi
+358 50 505 5830

Espoon toimipiste

Otakaari 5A, 2.krs, 02150 Espoo

Copyright © 2022 TAPAUS