Kohtaamisia

Me Tapauksella uskomme, että menestyksellinen liiketoiminta syntyy ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta.

Me uskomme, että bisnes kasvaa jokaisen ihmisten välisen kohtaamisen myötä niinä hetkinä, jolloin myyjä ja asiakas kokevat molemmat olevansa ihmisiä yhteisellä asialla, yhteisen maailman puolesta. TAPAUS luo alustan - yhteisen tilan - kohtaamiselle sinun ja asiakkaasi välillä.

Riitta Anttila

Riitta Anttila

Account Director

riitta.anttila@tapaus.fi
+358 400 424046

Hannu Huttunen

Hannu Huttunen

Account Director - Sales

hannu.huttunen@tapaus.fi
+358 500 482454

Jonna Palmu

Jonna Palmu

Account Director - Sales

jonna.palmu@tapaus.fi
+358 40 760 7143

Antti Lehto

Antti Lehto

Project Manager - Sales

antti.lehto@tapaus.fi
+358 50 577 0073

Caroline Korhonen

Caroline Korhonen

Project Manager - Sales

caroline.korhonen@tapaus.fi
+358 40 556 9999

Jannica Routamo

Jannica Routamo

Account Manager

jannica.routamo@tapaus.fi
+358 40 761 4479

Karoliina Patama

Karoliina Patama

Planning / Team Leader

karoliina.patama@tapaus.fi
+358 40 745 4988

Siiri Akrenius

Siiri Akrenius

Planning Coordinator

siiri.akrenius@tapaus.fi
+358 40 526 4056

Sanna Lukkarila

Sanna Lukkarila

Art Director

sanna.lukkarila@tapaus.fi
+358 50 587 6010

Petri Rantonen

Petri Rantonen

Designer

petri.rantonen@tapaus.fi
+358 44 355 0349

Sini Kervinen

Sini Kervinen

Graphic Designer, Production

sini.kervinen@tapaus.fi
+358 40 771 5999

Joonas Patama

Joonas Patama

Production Director

joonas.patama@tapaus.fi
+358 40 533 8189

Tiina Palojärvi

Tiina Palojärvi

Team Leader, Executive Producer

tiina.palojarvi@tapaus.fi
+358 400 630061

Antti Kihlström

Antti Kihlström

Team Leader, Executive Producer

antti.kihlstrom@tapaus.fi
+358 400 124937

Jarkko Rautio

Jarkko Rautio

Team Leader, Executive Producer

jarkko.rautio@tapaus.fi
+358 40 132 7080

Salla Pakaslahti

Salla Pakaslahti

Executive Producer

salla.pakaslahti@tapaus.fi
+358 40 525 3608

Anu Lönnrot

Anu Lönnrot

Producer

anu.lonnrot@tapaus.fi
+358 50 381 4014

Hanna Järvi

Hanna Järvi

Producer

hanna.jarvi@tapaus.fi
+358 400 517 211

Janne Hakkarainen

Janne Hakkarainen

Producer

janne.hakkarainen@tapaus.fi
+358 40 837 0099

Krista Saarikko

Krista Saarikko

Producer

krista.saarikko@tapaus.fi
+358 50 373 8966

Tuuli Pinnioja

Tuuli Pinnioja

Producer

tuuli.pinnioja@tapaus.fi
+358 40 556 3684

Noora Mahlamäki

Noora Mahlamäki

Producer

noora.mahlamaki@tapaus.fi
+358 44 748 2001

Päivi Henttonen

Päivi Henttonen

Producer

paivi.henttonen@tapaus.fi
+358 40 540 0095

Mirka Santanen

Mirka Santanen

Producer

mirka.santanen@tapaus.fi
+358 40 538 8201

Camilla Vanhanen

Camilla Vanhanen

Junior Producer

camilla.vanhanen@tapaus.fi
+358 40 824 3346

Ina Hallila

Ina Hallila

Junior Producer

ina.hallila@tapaus.fi
+358 50 492 3170

Pauliina Paavola

Pauliina Paavola

Junior Producer

pauliina.paavola@tapaus.fi
+358 40 709 4302

Kia Korpela

Kia Korpela

Junior Producer

kia.korpela@tapaus.fi
+358 400 542 567

Linda Ahonen

Linda Ahonen

Junior Producer

linda.ahonen@tapaus.fi
+358 40 5454951

Mikko Suomi

Mikko Suomi

Production Coordinator

mikko.suomi@tapaus.fi
+358 50 480 3222

Mia Kostiainen

Mia Kostiainen

Production Coordinator

mia.kostiainen@tapaus.fi
+358 50 303 8432

Marika Fyhr-Elonen

Marika Fyhr-Elonen

Administrative Manager

marika.fyhr-elonen@tapaus.fi
+358 44 495 7500

Laura Niinikoski

Laura Niinikoski

Administrative and Finance Assistant

laura.niinikoski@tapaus.fi
+358 41 54 53 017

Katriina Laatikainen

Katriina Laatikainen

Executive Assistant

katriina.laatikainen@tapaus.fi
+358 44 3533 270

Timo Aalto

Timo Aalto

Managing Director

timo.aalto@tapaus.fi
+358 400 801205

Petri Roivainen

Petri Roivainen

Director

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700

Oletko se sinä?

Töihin Tapaukselle, ota yhteyttä!

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700


Kuluttajakohtaamiset

Aktivoimme kuluttajia

Saamme aikaiseksi liikettä ja eloa! Saamme aikaan aktiivisen ja interaktiivisen kontaktin kuluttajan ja asiakkaidemme tuotteiden välille. Pitkällä kokemuksella - se toimii.

Jaakko Huovila

Jaakko Huovila

Account Director

jaakko.huovila@tapaus.fi
+358 45 328 9959

Ville Huovila

Ville Huovila

Account Director

ville.huovila@tapaus.fi
+358 45 329 7788

Milla Gröndahl

Milla Gröndahl

Project Director

milla.grondahl@tapaus.fi
+358 45 317 8504

Anna-Maria Kemppainen

Anna-Maria Kemppainen

Project Director

anna-maria.kemppainen@tapaus.fi
+358 45 317 8524

Elli Vähärautio

Elli Vähärautio

Producer

elli.vaharautio@tapaus.fi
+358 45 317 8475

Saana Tolonen

Saana Tolonen

Producer

saana.tolonen@tapaus.fi
+358 45 130 0773

Ronja Pyykkönen

Ronja Pyykkönen

Production Coordinator

ronja.pyykkonen@tapaus.fi
+358 41 545 4091

Justus Tikanoja

Justus Tikanoja

Production Coordinator

justus.tikanoja@tapaus.fi
+358 50 5924 687

Tampereen toimisto

Ville Vehmas

Ville Vehmas

Aluejohtaja Tampere, Vastaava tuottaja

ville.vehmas@tapaus.fi
+358 400 582423

Oletko se sinä?

Töihin Tapaukselle, ota yhteyttä!

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700

TAPAUS pähkinänkuoressa

TAPAUS on kohtaamisbisneksen pioneerien, Timo Aallon ja Joonas Pataman vuonna 2012 perustama tapahtumatoimisto, jossa perustajien lisäksi työskentelevät työhönsä intohimoisimmin suhtautuvat vanhat kollegat ja uudet tutut. Heidän avullaan yrityksestä on kasvanut haluttu yhteistyökumppani sekä kotimaassa että kansainvälisesti.

Mikään ei ole meille liian pientä, suurta tai outoa. Meillä on ollut ilo olla tapahtumajärjestäjä erilaisissa projekteissa jo lähes 30 maassa, Beverly Hillsiltä Jekaterinburgiin sekä Abu Dhabin, Venetsian ja Bangkokin kautta Hyvinkäälle.

TAPAUS kuuluu pohjoismaiseen Bright Group -konserniin. Tapauksen henkilökunta omistaa yhtiöstä kolmanneksen.

Heinäkuussa 2016 yksi tapahtuma-alan arvostetuimmista toimijoista, Eastway Impact Oy, sulautui Tapaukseen. Sisaryhtiö Kohu-Live on aloittanut sulautumisen Tapaukseen, joka saa päätöksensä elokuussa 2017. Tapauksen liikevaihtoarvio vuodelle 2017 on 17M€.