TAPAUS

Kohtaamisia

Me Tapauksella uskomme, että menestyksellinen liiketoiminta syntyy ihmisten välisestä vuorovaikutuksesta.

Me uskomme, että bisnes kasvaa jokaisen ihmisten välisen kohtaamisen myötä niinä hetkinä, jolloin myyjä ja asiakas kokevat molemmat olevansa ihmisiä yhteisellä asialla, yhteisen maailman puolesta. TAPAUS luo alustan - yhteisen tilan - kohtaamiselle sinun ja asiakkaasi välillä.

Petri Roivainen

Business Director

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700

Riitta Anttila

Senior Account Director

riitta.anttila@tapaus.fi
+358 400 424046

Jaakko Huovila

Account Director

jaakko.huovila@tapaus.fi
+358 45 328 9959

Ville Huovila

Account Director

ville.huovila@tapaus.fi
+358 45 329 7788

Hannu Huttunen

Account Director - Sales

hannu.huttunen@tapaus.fi
+358 500 482454

Jonna Palmu

Account Director - Sales

jonna.palmu@tapaus.fi
+358 40 760 7143

Reetta Sinervo

Account Director

reetta.sinervo@tapaus.fi
+358 44 923 4268

Antti Lehto

Project Director - Sales

antti.lehto@tapaus.fi
+358 50 577 0073

Caroline Korhonen

Project Director - Sales

caroline.korhonen@tapaus.fi
+358 40 556 9999

Karoliina Patama

Planning / Team Leader

karoliina.patama@tapaus.fi
+358 40 745 4988

Sanna Lukkarila

Art Director

sanna.lukkarila@tapaus.fi
+358 50 587 6010

Petri Rantonen

Designer

petri.rantonen@tapaus.fi
+358 44 355 0349

Sini Kervinen

Graphic Designer, Production

sini.kervinen@tapaus.fi
+358 40 771 5999

Dilek Parlar

Planning Coordinator

dilek.parlar@tapaus.fi
+358 44 992 8988

Katriina Laatikainen

Planning Coordinator

katriina.laatikainen@tapaus.fi
+358 44 3533 270

Joonas Patama

Production Director

joonas.patama@tapaus.fi
+358 40 533 8189

Antti Kihlström

Team Leader, Executive Producer

antti.kihlstrom@tapaus.fi
+358 400 124937

Tiina Palojärvi

Team Leader, Executive Producer

tiina.palojarvi@tapaus.fi
+358 400 630061

Jarkko Rautio

Team Leader, Executive Producer

jarkko.rautio@tapaus.fi
+358 40 132 7080

Krista Saarikko

Team Leader, Executive Producer

krista.saarikko@tapaus.fi
+358 50 373 8966

Janne Hakkarainen

Executive Producer

janne.hakkarainen@tapaus.fi
+358 40 837 0099

Hanna Järvi (on maternity leave)

Executive Producer

hanna.jarvi@tapaus.fi
+358 400 517 211

Salla Pakaslahti

Executive Producer

salla.pakaslahti@tapaus.fi
+358 40 525 3608

Kirsi Toivakka-Manninen

Executive Producer

kirsi.toivakka-manninen@tapaus.fi
+358 50 586 5422

Marjo Salkala

Executive Producer (on study leave)

marjo.salkala@tapaus.fi
+358 40 509 3206

Eeva Sinda

Executive Producer

eeva.sinda@tapaus.fi
+358 40 123 8987

Sofia Hagan (on maternity leave)

Producer

sofia.hagan@tapaus.fi
+358 50 529 2903

Päivi Henttonen

Producer

paivi.henttonen@tapaus.fi
+358 40 540 0095

Anu Lönnrot (on maternity leave)

Producer

anu.lonnrot@tapaus.fi
+358 50 381 4014

Noora Mahlamäki

Producer

noora.mahlamaki@tapaus.fi
+358 44 748 2001

Tuuli Pinnioja

Producer

tuuli.pinnioja@tapaus.fi
+358 40 556 3684

Ilkka Setälä

Producer

ilkka.setala@tapaus.fi
+358 50 3200 388

Saana Tolonen

Producer

saana.tolonen@tapaus.fi
+358 45 130 0773

Elli Vähärautio

Producer

elli.vaharautio@tapaus.fi
+358 45 317 8475

Pauliina Paavola

Producer

pauliina.paavola@tapaus.fi
+358 40 709 4302

Jannica Routamo

Producer

jannica.routamo@tapaus.fi
+358 40 761 4479

Camilla Vanhanen

Junior Producer

camilla.vanhanen@tapaus.fi
+358 40 824 3346

Linda Ahonen

Junior Producer

linda.ahonen@tapaus.fi
+358 40 5454951

Ronja Pyykkönen

Junior Producer

ronja.pyykkonen@tapaus.fi
+358 41 545 4091

Kia Korpela

Junior Producer

kia.korpela@tapaus.fi
+358 400 542 567

Venla Järvinen

Production Coordinator

venla.jarvinen@tapaus.fi
+358 40 510 5487

Max Laitinen

Production Coordinator

max.laitinen@tapaus.fi
+358 40 761 8361

Laura Niinikoski

Production Coordinator

laura.niinikoski@tapaus.fi
+358 41 54 53 017

Mikko Suomi

Production Coordinator

mikko.suomi@tapaus.fi
+358 50 480 3222

Justus Tikanoja

Production Coordinator

justus.tikanoja@tapaus.fi
+358 50 5924 687

Atte Korjula

Production Coordinator

atte.korjula@tapaus.fi
+358 400 624 238

Sami Vihma

Production Assistant

sami.vihma@tapaus.fi
+358 40 819 3466

Marika Fyhr-Elonen

Administrative Manager

marika.fyhr-elonen@tapaus.fi
+358 44 495 7500

Sofia Häkkinen

Administrative and Finance Assistant

sofia.hakkinen@tapaus.fi
+358 45 673 1246

Timo Aalto

Managing Director

timo.aalto@tapaus.fi
+358 400 801205

Oletko se sinä?

Töihin Tapaukselle, ota yhteyttä!

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700


Tampereen toimisto

Ville Vehmas

Aluejohtaja Tampere, Vastaava tuottaja

ville.vehmas@tapaus.fi
+358 400 582423

Janita Ravantti

Production Coordinator

janita.ravantti@tapaus.fi
+358 44 5126 234

Oletko se sinä?

Töihin Tapaukselle, ota yhteyttä!

petri.roivainen@tapaus.fi
+358 40 548 2700

TAPAUS pähkinänkuoressa

TAPAUS on kohtaamisbisneksen pioneerien, Timo Aallon ja Joonas Pataman vuonna 2012 perustama tapahtumatoimisto, jossa perustajien lisäksi työskentelevät työhönsä intohimoisimmin suhtautuvat vanhat kollegat ja uudet tutut. Heidän avullaan yrityksestä on kasvanut haluttu yhteistyökumppani sekä kotimaassa että kansainvälisesti.

Mikään ei ole meille liian pientä, suurta tai outoa. Meillä on ollut ilo olla tapahtumajärjestäjä erilaisissa projekteissa jo lähes 30 maassa, Beverly Hillsiltä Jekaterinburgiin sekä Abu Dhabin, Venetsian ja Bangkokin kautta Hyvinkäälle.

Tapauksen koko osakekanta on sen henkilöstöllä.

Tapauksen liikevaihtoarvio vuodelle 2018 on 27M€.